Genový klíč 45

posted in: kontemplace a články | 0

Umění spolupráce, sdílení zdrojů, tvorba společenství – to vše je doménou tohoto aspektu. Dovedete si představit, že by podnikatelé a firmy doporučovali zákazníkům další “konkurenční” subjekty místo toho, aby si snažili za každou cenu zákazníka udržet pro sebe? Dovedete si představit, že by si nemuseli konkurovat, ale mohli by spolupracovat? A pokud by si konkurovali, pak jen z toho důvodu, aby své služby ještě o něco vylepšili a podpořili tak celkovou prosperitu společnosti? Dovedete si představit, že by lidé moudře hospodařili se zdroji, jež patří celé zemi?

A představte si, že by jednotlivci měli v kolektivu oporu a zároveň pro kolektivní vizi byli ochotni něco udělat. Zní to jako utopie? Možná ano a možná i proto, že všechny předchozí pokusy o takový typ spolupráce selhaly. Pokud jsme schopni takovou ideu uvnitř sebe cítit a následně si ji představit, pak je jistě možné ji i žít. V přírodě lze synergii pozorovat všude, vlastně i v našem těle.
Synergie je součinností všech složek celku v harmonické rovnováze. Je to vzorec, na základě kterého lidstvo funguje jako jedno vědomí. Je jako léčivá vlna procházející celým lidským genomem a narovnávající lidské vztahy a jejich různorodé chemické vzorce. Tím vytváří možnost, aby celé společenství fungovalo na úrovni vyššího skupinového vědomí. To se děje vždy, když se sejde skupina za vyšším účelem.
Synergie nastává, když jsme ve stavu důvěry. 
Klíčem je tedy opět náš postoj. Dary všech genových klíčů spolu s důvěrou budou postupně přivádět jedince do skupin, které mají společnou vyšší vizi. Je to nově vznikající fenomén, jež netouží po dominanci, konkurenci či boji, ale po spolupráci a altruismu. A pokud ve vás taková představa vyvolává pochyby, pak věřte, že dříve či později ani jinou šanci na přežití lidstvo a Země nebude mít.
 
Kontemplace a citace – genový klíč 45, Markéta Doubravská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.