Vaše zpětná vazba na knihu Genové klíče je velmi povzbuzující a inspirativní. Uvádím zde alespoň několik komentářů a zkušeností, které budu postupně aktualizovat. Vaše díky patří všem, kteří se na knize podíleli a nějakým způsobem ji pomohly na svět a samozřejmě autoru knihy Richardu Ruddovi.

 

 • Právě prostřednictvím Genových klíčů si začínám stále více uvědomovat, že i ty nejtemnější stíny jsou zároveň i největšími dary a požehnáními života, a že srdce je nejúžasnější a geniální chemická laboratoř. Je mi 73 let, jsem 4 roky po mozkové příhodě, život mě baví čím dál víc. Jsem vděčná životu, že mi dal šanci objevit tak báječný zdroj a nástroj inspirace. Mooooc děkuji.

Vanda Wygrysová, Český Těšín

 

 

 • Musím Vám složit velké díky i celému týmu, který se podílel na překladu a vzniku české verze. Nemám slov…v tom nejlepším smyslu, jaký jen můžu vyjádřit.

  Před třemi roky jsem měla neustále ve snech i vizích, které si přicházely jen tak samovolně, symboliku DNA…v různých barvách. Dále následovaly různá sdělení i stavy, některým jsem rozumněla, některým zatím ne. Ať už symbolika Ježíše, povídání o buňkách a jak funguje buňka rakovinná v kolektivu, též vzkaz ať hledám ctnosti, pak univerzální zákony. Bylo toho mnoho. Taktéž vhled, že má práce je tu hlavně pro kolektivní vědomí a ne pro jednotlivé výstupy jednotlivcům. Zatím jsem totiž astroložka z domácnosti (mám malé děti, tak to jinak zatím ani nejde skloubit)….a teď se o tom všem dočítám z jedné jediné knihy! Můj úžas je opravdu obrovský! Už jen samotná energie knihy je naprosto nádherná a krásně spolu rezonujeme. Jsem přesvědčena, že při čtení spolu záříme až Bůh ví kam. Jem velmi nadšená a ještě jednou Vám děkuji za skvělý nápad knihu přeložit a vydat. Váš záměr i tvrdá práce, která musela celý ten kolotoč provázet je Vám už teď velkou odměnou….

Alena Orálková, Křenice

 

 

 • Nedávno som si u Vás objednávala knihu Génové kľúče. Veľmi sa mi páči český preklad, čítala som aj originál, tak preto to vravím :). K českému vydaniu môžem povedať, že som nesmierne rada, že ste takúto knihu preložili pre naše „Česko-Slovensko“, pretože je ohromnou zbierkou poznania, podľa mňa kľúčového pre dnešnú dobu. Osobne mi je najbližšia aj najradšej čítam frekvenciu darov, tá mi hovorí najviac ale veľa mi dáva aj pohľad do zrkadla, ktoré nastavuje frekvencia tieňov. Pre mňa je to veľmi vzácna kniha, stačí že ju čítam, a hneď sa cítim lepšie.

Zuzana Garajová, Slovensko

 

 

 • Chtěla bych Vám mockrát poděkovat za knihu Genové klíče. Je naprosto úžasná, zahrnuje a spojuje všechno, nad čím jsem kdy přemýšlela. Věnuji se biologii bezmála 20let, začalo to na ZŠ v zájmových kroužcích biologie, pak maturovala z biologie, studovala skoro 12 let biologii/medicinu na VŠ a pres 7 let pracovala s DNA v laboratoři jako molekularni biolog…taky trošku cestovala po světě…narození mého syna před dvema lety mi dalo nahlédnout do hlubin sebe samé, začala jsem se věnovat studiu homeopatie …s Genovymi klíči se vše začalo nějak propojovat a dávat dokonalý smysl jako celek. Tak nějak uvnitř tuším, že TOTO má velký smysl.
Barbora Mališová, Brno
 
 

 

 • Z celého srdce vám DĚKUJI!!! DĚKUJI, že jste a že jste přivedla na svět knihu Genové klíče v českém jazyce.
  Děkuji, že jste mně (a nám, kdo neumíme anglicky) zpřístupnila tyto informace. Ještě nikdy jsem se ve svém životě nesetkala s knihou, která je takhle živoucí (nevím, jak to pojmenovat jinak).
  DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI!!!
Soňa Sýkorová, Praha
 

 

 • Musím říct, že Venušina sekvence mě oslovila okamžitě, dva klíče mi ihned odpověděly na moje dlouholeté pochybnosti a pochopila jsem, proč dělám tu samou chybu a stále dokola. V podstatě jsem to i tušila, ale číst to a v těch souvislostech mě neskutečně oslovilo, až mám husí kůži. Myslím, že dneska budu opět spát jako mimino. Je to krásné, tak hluboké a je to nadlouho – čtu znovu a znovu a opět zachytím něco nového a silného…jdu prostě instinktivně.
Jarmila Voženíklová, Ostrava, jógové studio Satori
 
 

karta Edita

 

 • Původně jsem Vám chtěla „jen“ poděkovat za způsob jakým jste přeložili knihu Genové klíče, čte se nám to opravdu velmi dobře :-). Hloubáme nad ní spolu s Markem téměř denně a dcera Johanka, která si knihu přála na vánoce a odvezla si ji do Prahy, s ní (i z ní) taky velmi aktivně žije. Dá se říct, že Genové klíče slušně šíříme :-)…. Napadlo mne totiž vygenerovat klíče a sepsat je do takového „klíče klíčů“ (nejdříve jen pro naši rodinu, pak i pro přátele). S ním mohou, pokud budou chtít, dál pracovat sami…ať už jen v symbolické rovině – působením klíčových slov příslušných siddhi, darů a stínů nebo hlouběji v knize. Tyto kartičky pak dávám jako malé iniciační dárky (ty první byly myšleny jako vánoční dárky).
Edita Vlčková, Vyškov
 
 

 

 

 • Je těžké vyjádřit se k fenoménu Genových klíčů slovy, stejně asi jako je pro vědce těžké popsat lidský genom. Už více než před dvaceti lety mě zaujala Kniha proměn – I-ťing, která nás vede souhrou i „bojem protikladů“ zvanými jin a jang k jasnému cíli – zlatému elixíru, učí nás chápat životní situace i náš svět z pohledu šedesáti čtyř kombinací jinu a jangu. Hledající duši bylo hned jasné, že se dotýkáme souvislostí s naší genetickou podstatou – z molekulárně genetického pohledu tyto čtyři varianty odpovídají čtyřem bázím (pro jednoduchost: adenin, tymin, cytosin a guanin), které se ve formě nukleotidů kombinují do šedesáti čtyř kodonů lidské DNA kódujících pořadí aminokyselin v bílkovinách našeho těla.
  S příchodem Genových klíčů Richarda Rudda a jejich překladu do češtiny máme možnost si zjistit svůj hologentický profil a „číst“ si v něm jako molekulární biolog čte v genomu. Otevírá se úžasná cesta k zlatému elixíru přes postupné chápání vlastních genových sekvencí a tajemství, které je v nich ukryto. Je to tajemství nejkrásnější, neboť nám otevírá poznání sebe jako jedinečného génia, který má přinést sobě, své rodině a blízkým, celému světu svoje jedinečné schopnosti a tvoření. A nejen to – otevírá se nám cesta k chápaní smyslu života, k poznání, co znamená tzv. utrpení a k čemu nám v životě slouží. Zde si dovolím podotknout, že boj většiny současných vědců a lékařů s utrpením by se zcela změnil, kdyby se rozhodli podívat na fenomén utrpení svým duchovním pohledem a ovlivnili by tím i vývoj na Zemi.
  Troufám si říct, že Genové klíče mohou být moderní biblí, v které můžeme číst a postupně nacházet odpovědi na své otázky. Už není pravděpodobně potřeba podobenství a praktikujícího náboženského života, jak jej známe. Každý, kdo hledá smysl existence a dokáže pokládat smysluplné otázky, nachází v systému genových klíčů cestu k poznání, pochopení i přijetí smyslu života i všeho, co nás potkává, nebo přesněji – co si připravujeme.
  Dubito ergo cogito, cogito ergo sum. Pochybuji, tedy myslím, myslím tedy jsem.
  Tento známý citát bych nyní doplnila – Myslím srdcem, tehdy jsem.

Jana Koudelová, Tišnov (jóga, aura-soma, www.facebook.com/eternike)

 

 

 • Kniha Genové klíče je opravdu mimořádná a je také zjevně i mimořádně pečlivě přeložena, za což vám vyjadřuji poděkování a obdiv – pokračuji soustavně v jejím studiu, je to opravdu horký kandidát na jedinou knihu na pustém ostrově:-)!

Pavla Dvořáková, Písek

 

 • Díky Vám jsem se mohla začít seznamovat s Genovými klíči v českém jazyce. Možná je anglický originál výstižnější (jak jsem se mohla dozvědět z některých ohlasů), ale moje angličtina by na tuto knihu nestačila a já jsem vděčná Vašemu nadšení a zaujetí a také moudrosti a disciplíně za velký počin. Bibli svatou ostatně čtou jen určití šťastlivci v hebrejštině či latině a ostatní mají snad jen omezený profit z jejího studování v překladech do rodného jazyka. Máme-li ale nad tématem rozjímat, pak se mi jeví mateřština jako nejlepší možnost. Vždy můžeme doufat, že nás v pochopení potřebného podpoří náš duch, který má přístup do sfér, ve kterých se nachází pravda.Roky se věnuji symbolice Tarotových karet. Praktikuji výklady Tarotu a zájemce také Tarotu učím. Aleister Crowley, autor sady, kterou používám, nechal propojit v jednotlivých listech symboliku moudrosti starých kultur a tak zapracoval rovněž poselství Čínské knihy proměn, ze které vychází právě Genové klíče. V minulosti jsem se také setkala s esencemi Aura-soma, ke kterým jsou do pořadového čísla 64 postupně přiřazeny hexagramy I-tingu (knihy proměn). Díky těmto souvislostem mne kniha velmi  oslovila a i když jsem stále v procesu pročítání a kontemplací, mám radost, že se mi potvrzuje moje vnímání univerzálních zákonů, stínu a daru, smyslu lidského bytí, struktury lidské bytosti a jejích možností během života na Zemi. Často zdůrazňuji důležitost sebepoznání a nalezení pravé cesty a v tomto procesu mi Genové klíče velmi dobře slouží a já se o svou zkušenost dělím s druhými a probouzím jejich zájem o informace v knize obsažené. Možná mohu říci, že jeden z mých kolegů začal uvažovat o příbězích, úvahách s tématy jednotlivých genových klíčů a já se těším, co vzejde z jeho pera (počítače). Mám velké štěstí, že se mi v životě na mé cestě poznání a tvoření daří nacházet dobré texty a učitele a že se s nimi mohu rozvíjet a přitom být v bezpečí. Takovými jsou určitě i Genové klíče.

Marcela Široká, Plzeň

 

 • Velmi zajímavý praktický vhled pana Honzy Valenty, který při kontemplaci nad Genovými klíči vytvořil názorné grafické zpracování rodin genových klíčů, můžete shlédnout ZDE.