GK40GK42Mnozí z nás mají blízko k přírodě. Láká nás bezeslovný svět přímého přenosu. Mám na mysli vnímání reality zprostředkované pravou mozkovou hemisférou. Někde za slovy a jazykem se nachází svět vjemů, barev, vůní, zvuků, který teprve později nabírá konkrétních tvarů než se nakonec zformuje do slov a lidského vyjádření. Kdo z vás se rád pohybuje světem symbolismu a snění, je vyzván do říše zvířat. Zvířecí duch nám může pomoci navázat spojení s archetypy beze slov, inspirovat nás a často v nás probudit spontánní pochopení. Každý zvířecí druh přináší na Zemi určitou kvalitu, která rezonuje i s Genými klíči.

Kdysi, ještě než jsem vydala knihu Genové klíče, jsem natrefila na zajímavou tabulku, ve které byly symbolicky zastoupeny všechny frekvence Genových klíčů různými druhy zvířat. A protože se ve svých snech často se zvířaty setkávám a odhaluji jejich skrytá poselství, zaujalo mě toto spojení říše zvířat s Genovými klíči. Autor Richard Rudd mi tenkrát poskytl útlou brožurku s výkladem k jednotlivým zvířecím druhům. Ráda bych ji pro vás také zpřístupnila v češtině, ale ještě než se tak stane, vyzývám vás, aby jste si zkusili se symbolismem zvířat ve spojitosti s kvalitami Genových klíčů jen zak experimentovat. I přesto, že třeba časem vyjde průvodce touto tabulkou, může se na moudrost ukrytou za poselstvím různých zvířecích druhů naladit každý z vás pomocí svých vlastních vrozených schopností intuice.

Genové klíče jsou univerzálními archetypy vycházejícími z matematické struktury lidské DNA. Proto mohou být aplikovány na jakoukoli oblast vesmíru. Jinými slovy – vnější vesmír je odrazem našeho vnitřního vesmíru. Jak už asi víte, každý genový klíč je rozdělen na tři základní frekvenční pásma zvaná STÍN, DAR a SIDHHI. Tato pásma reprezentují stejně tak i tři základní stádia lidského vědomí prolínající cyklus našeho spánku. Je to tzv. hladina alfa, theta a delta. Z těchto výchozích pásem vznikla i struktura nazvaná Totemový kodex, tedy tabulka obsahující sto devadesát dva zvířat. Struktura kodexu je uspořádána opět do tří pásem – říšě ptáků, říšě savců a říšě hmyzu, ryb a plazů.

Obecně zastupuje říše ptáků frekvenci sidhhi – náš nejvyšší potenciál. Říše savců reprezentuje frekvenci daru – naši cestu k nejvyššímu potenciálu. A říše hmyzu, ryb a plazů zastupuje frekvenci stínu – naše největší strachy.

Totemový kodex je pomocníkem k rozlišování archetypů a procesů, které jednotlivé zvířecí druhy nesou. V šroubovici naší DNA jsou obsaženi všichni tvorové žijící zde na Zemi. Jinými slovy, když se setkáme s nějakým zvířetem, sděluje nám tento tvor něco zevnitř infrastruktury naší vlastní DNA. A pokud se tvor, který k vám zrovna bezeslovně promlouvá, nenachází v totemovém kodexu, můžete jej přiřadit k určité kategorii zvířat, která je s ním souladu. Můžete se například zkusit zeptat druhého člověka na jeho nejoblíbenější zvíře nebo na zvíře, které se mu odporné a poté se podívat do knihy Genové klíče na téma s ním související. Popřípadě i konkrétní zvíře pozorovat naživo, něco si o něm přečíst, o jeho chování, potřebách, společenském životě. Může vám to mnohé napovdět. Nebo se naopak podívejte na zvířata podle genových klíčů vašeho hologenetického profilu. A protože symbolický svět archetypů je spojen velmi úzce s naším vědomím během spánku, je každé zvíře v našem snu užitečným poslem zpráv.

Nejdůležitější rada zní – věřte své intuici. Budete tak moci najít svou vlastní cestu svým vnitřním světem totemů.

 

           Siddhi – říše ptáků                                 Dar – říše savců                                        Stín – říše hmyzu, ryb a plazů

kohout býk světluška
2 slepice kráva chobotnice
3 papuchalk – mořský pták kojot zmije
4 potáplice opice ponrava
5 husa slon plankton
6 holubice ježek oliheň
7 kiwi beran housenka
8 kolibřík krtek slimák
9 kormorán bobr klíště
10 ledňák obrovský šimpanz žába
11 bažant lední medvěd kapr
12 slavík vlk kudlanka
13 konipásek myš hvězdice
14 tukan jezevec želva
15 pěnkava pakůň brouk
16 rorýs krysa trnucha
17 sokol žirafa housenka bource morušového
18 dudek tygr blecha
19 pelikán velbloud tarantule
20 jeřáb skunk moucha
21 ledňáček jelen mořský koník
22 labuť vysoká zvěř piraňa
23 straka ovce skarabeus
24 lelek zajíc létající ryba
25 plameňák lev losos
26 dřemlík  liška chameleon
27 krocan delfín žralok
28 vrána gepard cikáda
29 kakadu prase krajta
30 rajka surikata můra
31 salašník jehně šváb
32 sup sob žížala
33 káně lenochod čolek
34 emu medvěd ještěrka
35 kvesal chocholatý jak kobylka
36 brhlík veverka mlok
37 vrabec pes medúza
38 sojka nosorožec krab
39 racek koza komár
40 červenka kočka vosa
41 vlaštovka klokan úhoř
42 papoušek lama mušle
43 jestřáb los paúhoř
44 křepelka dingo včela
45 ibis buvol mravenec
46 kukačka kohoutí vydra beruška
47 krkavec osel mečoun
48 sova velryba ústřice
49 tučňák kůň motýl
50 tetřev mýval pavouk
51 kondor lasička škorpion
52 čejka pásovec sasanka
53 čáp králík had
54 skřivan divočák kobra
55 albatros tuleň vážka
56 vlha mangusta mořský ježek
57 kos netopýr ropucha
58 kachna antilopa pijavice
59 volavka gorila šnek
60 kukačka hroch krokodýl
61 střízlík černý panter saranče
62 datel rys chřestýš
63 orel kapustňák stonožka
64 páv jaguár humr