Božský ženský princip a včely – koncept synarchie

Božský ženský princip a včely

Včely jsou často spojovány s Venuší, přinejmenším s frekvencemi náležejícími Venuši. Včely jsou neuvěřitelná stvoření – alchymie tvorby medu, způsob komunikace pomocí tance, vysoce organizovaná struktura společenství. Včely nabízejí lidstvu model skutečně nesobecké společnosti.


Včelí královna

Královna představuje čistý ideál perfektní společnosti. Je srdcem úlu, vše se točí kolem ní. Pokud včelí královna zahyne, včelstvo upadne brzy v chaos a také zemře. Královna představuje Lásku, tak jako Venuše. Obě jsou symbolem božského ženského principu. Královna v sobě uchovává tajemnou fyzickou substanci, která povzbuzuje každou jednotlivou včelu ke službě celku. Každá včela navštíví královnu, aby ochutnala tuto substanci. Touto substancí je – jak jinak než láska.
Včely jsou naše myšlenky, úl je naším tělem. Svět je rozkvetlým sadem. Květy jsou našimi zkušenostmi v životě. Jak včely sbírají pyl z květů, tak i my využíváme co nejvíce výživy ze zkušeností, které nás v životě potkávají. Tak jako se včely vždy vracejí do úlu, tak se vracejí i naše myšlenky do těla a tam uchovávají přesnou substanci získanou ze zkušenosti. Hluboko uvnitř úlu se děje alchymistický proces, z esence pylu je extrahována a vytvářena nová směs, med.


Koncept synarchie

Nejpříhodnějším místem, kde můžeme zkoumat koncept synarchie je svět hmyzu. Synarchický systém vlády nejlépe uvidíme na společenství včel nebo mravenců. Včely jsou možná tím nejlepším příkladem. Mnoho starých esoterických tradic hovoří o velké bytosti – Králi světa, občas známého jako Melchisedech nebo Sanat Kumara, který sedí ve středu veškerého stvoření a řídí veškerý život v našem planetárním systému. To je srovnatelné s mocí včelí královny v synarchii včelstva. V úlu slouží všechny včely královně a jejich synarchie je rozdělena na různé úrovně dělnic a trubců. Celé včelstvo prostupuje jediný duch a královna představuje symbolicky i chemicky dostředivý bod a směr pro každou jednotlivou včelu z úlu. Pokud královna zemře, může včelstvo upadnout v chaos a také zaniknout.

  1. verda

    http://www.osel.cz/6481-jak-se-vcely-rozhoduji-cim-budou.html

    V souvislosti s tou včelí královnou se mi vybavila zajímavost.

    „Buňka pro dělnice je šestihranná, pro budoucí královnu je buňka kruhového průřezu a větší. Vajíčka se za tři dny promění v lartvy. Ty z nichž budou dělnice dostávají mateří kašičku jen tři dny. Larva v matečníku, budoucí královna, nu z ní dělá způsob života a zejména strava, zde je o tom více.se v mateří kašičce přímo topí. Tou je pak krmena celý svůj královský život. Ostatní včely  se v dospělosti živí pylem.
    To, co dělá u včel „modrou krev“ není původ a  jiné geny. Mají je s dělnicemi shodné, změnu přivodí jen samotná potrava.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.